historia procesu
     złota korona
     przebieg procesu
     sarkofag
     skompletowanie dokum.
     przeniesienie postulacji
     dom rodzinny Rozalii
     podziękowania


  Ekshumacja

Równolegle do wyżej opisanych czynności w Postulacji trwały intensywne przygotowania do przeprowadzenia ekshumacji doczesnych szczątków S.B. Rozalii Celakówny z Cmentarza Rakowickiego w Krakowie i do przeniesienia ich do sarkofagu w Bazylice. By przybliżyć osobom niezorientowanym w tej procedurze jej zakres, należy nadmienić, że koniecznym było:

- uzyskać notarialną zgodą u właściciela grobu Rozalii, ks. Rafała Celaka,

- uzyskać zgodę na ekshumację w Dyrekcji Zarządu Cmentarzy Komunalnych,

- zamówić usługę zakładu kamieniarskiego,

- zamówić ekipę grabarzy do wydobycia trumny,

- zaangażować zakład pogrzebowy w transport trumny,

- powołać zespół lekarzy i pielęgniarek do czyszczenia szczątków doczesnych Rozalii.

Do tego doszło przygotowanie odpowiednich pomieszczeń, sprzętów, instrumentów, środków dezynfekujących i wielu innych rzeczy, niezbędnych przy tej czynności. Ponadto należało przygotować skromną ceremonię złożenia doczesnych szczątków S.B. Rozalii w sarkofagu.

Eksumacja jest czynnością procesową i pełną kompetencję do podjęcia decyzji o jej przeprowadzeniu miał ks. prof. Stefan Ryłko - delegat (pełnomocnik) ks. Kardynała w procesie. On też poinformował wcześniej ks. Kardynała o jej terminie, a następnie kierował przygotowaniem do jej przeprowadzenia i nadzorował każdy etap prac z nią związanych. Jak zwykle i tym razem, dzięki jego doświadczeniu, wszystkie sprawy związane z ekshumacją Postulacja na czas starannie przygotowała.

Czas walki »

© 2002-2009 Fundacja Serca Jezusa
Publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą Fundacji